SIMBOLIŲ ŽODYNAS

Simboliai ir jų reikšmė. Daiktai. Legendos. Akmenys. Savybės.



A



AGATAS. Agatas – tai populiarus mineralas (kvarco rūšis), kuris būna įvairių spalvų ir turi poveikį visoms čakroms (priklausomai nuo spalvos). Sakoma, kad šis akmuo yra stiprus talismanas, kuris saugo energetiškai ne tik savo šeimininką, bet ir jo namus. Tibete tikima, jog šis akmuo gali išvaryti negeras dvasias. Romoje agatas buvo siejamas su derlingumo ir vaismedžių deive Pomona ir jį naudojo augalų apsaugai. Mongolijoje geltonas agatas laikomas akmeniu, galinčiu tobulinti žmogaus vidinę Či energiją ir suteikti daugiau pasitikėjimo savimi. Manoma, kad agatas taip gali padėti apsisaugoti nuo griaustinio ir žemės drebėjimo. Poroms jis padeda išsaugoti ištikimybę. Vaikus ramina. Žmonės, kurie renkasi šį akmenį, lengviau priima teisingus sprendimus, yra įžvalgūs, greičiau perpranta komunikabilumo paslaptis, gali atrasti savyje ekstrasensorinių gebėjimų. Agatas tinka meditacijai.
Jeigu ieškote gaminių iš agato, galite išsirinkti papuošalus mūsų e-parduoduvėje ».

ALYVMEDIS. Senovėje alyvmedis buvo laikomas tarpininku tarp dievų ir žmonių. Buvo tikima, kad jis turi magiškų savybių. Alyvmedis, pagal Biblijos pasakojimus, buvo pats pirmas medis, kuris išaugo žemėje po pasaulinio potvynio. Tai gerų ketinimų, susitaikymo, taikos simbolis. Jis taip pat reiškia laimėjimą, apsivalymą, ilgaamžiškumą, gerovę, derlingumą, sveikatą, išmintį.

APSKRITIMAS. Apskritimas – tai simbolis, reiškiantis begalybę, cikliškumą, perėjimą, amžinybę, ilgaamžiškumą, apsaugą, gyvenimą, Visatą. Apskritimas su tašku viduje reiškia saulę. Šamanai ir magai ypač gerai žino apie ypatingą apskritimo savybę - jis apsaugo tai, kas yra jo viduje bei sustiprina jo galias.

AUKSINĖ. Auksinė spalva simbolizuoja saulę, dieviškumą, tiesą, harmoniją. Ji reiškia turtus, šlovę, pergalę. Tai spindesio, prabangos ir prestižo spalva.

AWAJI-MUSUBI. Awaji-musubi yra japoniškas mazgas, laikomas magisku. Įteikiant dovaną, perrištą šiuo mazgu, džiaugsminga proga mazgo virvutės galiukai turi būti viršuje. Simboline prasme, šis mazgas paliekamas laisvas, jį galima atrišti, o tai reiškia, kad ir pakeisti. Šio mazgo pagalba galima palinkėti greitesnį kokio nors proceso užbaigimą, užtvirtintį pasikartojantį įvykį, įnešti ko nors į vienkartinį įvykį. Puikiai tinka dovanoms ir vokams vestuvių proga bei versle. Šiuo atveju jis simbolizuoja gerus, amžinus santykius, augimą kartu.



B



BALANSUOJANTYS AKMENYS. Balansuojantys akmenys – tai relaksacija, menas ir ritualas, kurio tradicijos siekia gilią senovę. Akmenų dėliojimas buvo žinomas įvairiose kultūrose. Sakoma, jog kiekvienas akmuo turi atmintį ir saugo daugybę informacijos. Akmenys leidžia žmogui prisiliesti prie gamtos ir Visatos paslapčių. Jie naudojami meditacijai, ateities nuspėjimui ir būrimams. Iš jų gaminami amuletai ir talismanai. Balansuojančiais akmenimis vadinamos skulptūros, sudarytos iš vienas ant kito sudėliotų akmenų, nenaudojant jokių papildomų medžiagų sutvirtinimui. Dėliojant tokias skulptūras, atrandama pusiausvyra ne tik tarp akmenų, bet ir savo viduje.

BALTA. Balta spalva – tai tyrumo simbolis. Ji suteikia daugiau šviesos.

BITĖ. Bitė simbolizuoja motinystę, derlingumą, išmintį, organizuotumą, tyrumą, harmoniją, dovanoja gyvenimą.

BRIEDIS. Briedis yra vienas iš žiemos švenčių simbolių. Dažnai minimas posakiuose apie gerą sveikatą ("sveikas kaip briedis").

BRONZITAS. Bronzitas yra laikomas stipriu amuletu. Jis turi savybę blokuoti negatyvių emocijų energiją ir grąžinti ją atgal. Nuima nerimą, suteikia pasitikėjimo savimi, pripildo harmonijos. Padeda išlaikyti gerus santykius, priimti teisingus sprendimus. Dažnai naudojant bronzitą, galima pajausti naujų vidinių jėgų.



C



CHRIZANTEMA. Japonijoje chrizantema laikoma imperatoriška, magiška gėle, simbolizuojančia saulę, laimę, sėkmę ir nemirtingumą. Ji naudojama kaip vaistažolė ir kaip maistas. Tikima, kad šio augalo žiedlapiai saugo keliautojus ir padeda jiems ilgoje kelionėje. Pakabukas su chrizantemomis laikomas turtų talismanu, o žiedas ir vėrinys – simbolizuoja ištikimybę. Kosmanautai teigia, kad baltos chrizantemos primena šiaurės pašvaistę, sidabrinių debesų kvėpavimą.

CUKRUS. Cukrus nuo seno yra prabangos ir turtų simbolis. Ezoterikoje cukrus dėl savo kristalizuotos struktūros laikomas vienu geriausiu informacijos nešėju.



D



DELNAS (RANKA). Rankos simbolika pirmiausia susijusį su jos funkcijomis: poveikio pasauliui darymas, informacijos ir energijos perdavimas, kūrimas, valdžia. Dešinė ranka susijusi su palaiminimo ir priesaikos ritualais, pagalba, gailestingumu, logika, žiniomis, dvasiniu poveikiu. Kairė ranka paprastai laikoma pasyvia, priimančia. Delnas – tai moteriškos ir vyriškos jėgų susijungimas, apsauga, jėga, galia, meilė, susižadėjimas, vedybos. Ezoterikoje delnas naudojamas apsaugai, kaip talismanas.

DEVYNI. Skaičius devyni simbolizuoja dangaus ir žemės pilnatvę.

DRAMBLYS. Nuo seniausių laikų yra tikima, jog drambliai neša sėkmę. Jie simbolizuoja laimę, jėgą, išmintį, meilę, ištikimybę, ilgaamžiškumą. Baltasis dramblys Tailande yra sakraliniu gyvūnu. Pamatyti baltąjį dramblį reiškia didžiulę laimę. Baltasis dramblys - tai galios, karališkos valdžios ir gerovės simbolis. Indijoje baltasis dramblys yra laikomas išminties ir laimės dievo Ganešo inkarnacija.

DRUGELIS. Drugelis įvairiuose kultūrose simbolizuoja atgimimą, amžinybę, džiaugsmą, meilę ir laimę.



G



GELTONA. Geltona - tai tarsi naujo gyvenimo kupino džiaugsmo ir vilties, pradžia; individualumo ir nepriklausomybės apraiška; sugebėjimas matyti ir suvokti. Tai saulė, auksas, drąsi jėga, gebanti kurti, išmintingos ugnies saviaktaulizacija, nušvitimas.

GĖLĖ. Gėlės/žiedai simbolizuoja pavasarį, amžiną gyvenimo atgimimą, grožį, gyvybę; skatina asmenybės augimą.

GINTARAS. Gintaras, turintys savyje daug saulės energijos, nuo seno yra žinomas kaip amuletas ir talismanas. Žodis "gintaras" kilo nuo žodžio "ginti". Įvairių šalių mitai pasakoja, kad gintaro gabalėliuose gyvena dvasios. Gintaras simbolizuoja laimę ir sveikatą. Senovėje buvo tikima, kad jo pagalba įmanoma viską išgydyti. Šiandien jis taip pat yra labai plačiai naudojamas sveikatos gerinimui. Gintaras suteikia optimizmo, kūrybiškumo, džiaugsmo, tikėjimo, ramybės, stiprina intuiciją, padeda siekti tikslų. Manoma, kad gintaras padeda atrasti ryšį su praeitimi, senove, nes saugo savyje milijonus metų siekiančią istoriją. Dėl savo unikalios struktūros ir savybių, žmonės jį mėgsta naudoti magijoje ir religijoje.
Jei Jus domina šiuolaikiški papuošalai, kurių gamyboje naudojamas gintaras, kviečiame užsukti į mūsų e-parduoduvę ».



I



INKARAS. Inkaras – tai įvairiuose šalyse populiarus talismanas, simbolizuojantis viltį, apsaugą, tvirtumą, pastovumą, saugumą, ramybę, patikimumą, ištikimybę, brandumą, ištvermę, palaikymą, santarvę, vyro ir moters sąjungą, visatą. Tikima, kad jis neša sėkmę, padeda saugiai keliauti ir greitai sugrįžti.



J



JASPIS. Manoma, kad jaspio akmuo gali sustiprinti organizmą, nuimti nuovargį, apvalyti energetiškai ir netgi prailginti gyvenimą. Tai nepakeičiamas amuletas, kuris taip pat ir saugo. Senovėje juos su savimi imdavo netgi kariškiai. Mėgdavo jaspį ir bažnyčia savo interjeruose. Šis akmuo sugeba kaupti energiją, atveria aiškiaregystės dovaną, padeda susikaupti. Jaspis buvo talismanu tiems, kas keliauja, tiems, kas ieško naujų žinių ir daro atradimus.
Jei norėtumėte užsakyti papuošalą iš jaspio, kviečiame pasižvalgyti po mūsų e-parduoduvę ».

JUODA. Ezoterikoje juoda spalva reiškia aukščiausią pasaulio sukūrimo paslaptį.

JŪRA. Jūra – tai begalybės, amžinybės ir laiko, bedugnės ir gilumo, nesibaigiačių turtų ir galingos jėgos, gyvybinės energijos ir laisvės simbolis. Ji taip pat simbolizuoja moterį, motiną, suteikiančią gyvybę.



K



KAILIS. Kailis simbolizuoja privilegijuotą socialinį statusą, turtus, prabangą, materiją, žemę, derlingumą, vaisingumą, ilgaamžiškumą, viską, kas palaiko gyvybę. Jis siejamas su moterišku pradu, kuris apgaubia, talpina ir slepia. Kailio dėvėjimas – tai simboliškas grįžimas į tarpusavio supratimo būseną, dialogas tarp žmogaus ir gyvūno, prisijungimas prie instinktyvios gyvūno išminties. Toteminiame kontekste – tai gyvūno savybių perėmimas, jo jėgos suvokimas. Kailio keitimas (germ. skipta hömum) – tai senojo žmogaus apvalkalo numetimas ir naujojo įgavimas; jaunystės grąžinimas; nemirtingumo įgijimas; perėjimas į naują, aukštesnę pakopą.
Graikų mitologijoje Nemėjos liūto kailis patikimai saugojo nuo bet kokio ginklo iš geležies, bronzos ar akmens. Egida – graikų mitologijoje Dzeuso i ir Afinos skydas (Europos kalbose žodis „egida“ naudojamas apsaugai ir prieglobsčiui išreikšti.
Egipte kailis buvo atributas, padedantis atgimti. Egipto rašto sistemoje simbolis, reiškiantis „būti gimusiam” (sinonimai: pagimdyti, auklėti, vaikas, formuoti) vaizduojamas kaip trys kartu surišti kailiai. Amuletas-dovana naujagimiui buvo gaminamas šio hieroglifo principu, iš trijų kailių. Faraonai ir žyniai dalyvaudavo „perėjimo pro kailius” apeigose, kad atjaunėtų. Vėliau šios apeigos buvo supaprastintos iki panteros uodegos užrišimo aplink juosmenį.
Tibeto budistų Juodasis kalvio (dievo Damchen Dorje Legpos forma) pagrindiniai atributai yra kailis ir kūjis. Iš kailio pagamintas jo „tamsusis ginklas”, kurio pagalba jis nupūčia visus priešus ir piktasias dvasias. Tibetietiškas pavadinimas: bhastra. Sanskritas: sbud pa.
Slavų dievui Velesui žmonės aukojo ne tik varines monetas ir gėrimus, bet ir kailius. Slavų kultūroje kailį žmonės naudojo kaip amuletą.
Kailis senovėje buvo laikomas pinigų ekvivalentu. Tai buvo vertingas daiktas, perduodamas kitoms kartoms, o taip pat turtingų nuotakų kraičio dalis. Sabalo kailis vadinamas „minkštuoju auksu“.

KALNŲ KRIŠTOLAS. Kalnų krištolas visame pasaulyje laikomas magišku akmeniu. Aiškiaregiai ir magai jau tūkstantmečius naudoja jį tam, kad pamatytų praeitį, dabartį ir ateitį. Šis akmuo - švariausia kvarco atmaina, - sąveikauja su Žeme ir Visata, gali kaupti informaciją iš astralinio pasaulio. Turėti namuose kalnų krištolą pataria ir Fengšui žinovai. Šis neįprastas mineralas puikiai valo energetiką aplink save, tiek patalpų, tiek žmogaus. Tibete tikima, kad kalnų krištolas gali padėti atvertį trečiąją akį. Šis akmuo turi savybę gydyti: saulės spinduliai, šviesdami per jį, naikina bakterijas ir skatina gijimą. Kalnų krištolas plėčia sąmonę, gerina atmintį, neleidžia sušalti ir perkaisti, stiprina žmogų fiziškai ir dvasiškai.
Jei dairotės unikalių papuošalų, kurie būtų sukurti, naudojant kalnų krištolą, užsukite į mūsų e-parduoduvę ».

KAŠTONAS. Nuo seno tikima, kad kaštonas gali apsaugoti, apvalyti, suteikti jėgų ir atnešti sėkmę, todėl neretai yra nešiojamas kaip amuletas. Kuriantiems ir intelektine veikla užsiimantiems žmonėms kaštono medis gali suteikti įkvėpimo.

KETURLAPIS DOBILAS. Visame pasaulyje keturlapis dobilas simbolizuoja didžiulę sėkmę. Nuo seno tikima, kad tai stiprus amuletas, galintis apsaugoti namus ir pasirūpinti jo savininko gerove. Kiekvienas lapelis reiškia konkretų dalyką: viltį, tikėjimą, meilę ir sėkmę. Pagal senovės keltų padavimus, druidai tikėjo, kad keturlapis dobilas - tai pati stipriausia apsauga nuo tamsių dvasių. Viena vokiečių legenda byloja, kad Ieva, pasiėmė iš rojaus keturlapį dobilą, kad turėtų su savimi to rojaus dalelę. Kaip amuletas, šis augalas nėšiojamas tiek paimtas tiesiai iš gamtos, tiek jo atvaizdas.

KLEVAS. Sakoma, kad klevas – tai Šviesos medis. Magijoje jam priskiriamos stiprios apsauginės galios. Jis taip pat laikomas meilės ir turtų talismanu. Klevas vadinamas harmonijos medžiu. Tikima, kad jis turi raminančių savybių, padeda žmogui atrasti dvasinį ryšį su gamta. Kinijoje ir Japonijoje klevo lapas yra įsimylėjėlių emblema.

KOKEŠI (KOKESHI). Kokeši – tai laimę nešančios, japoniškos lėlytės-talismanai. Jų gamybos tradicijos siekia Edo periodą (XVII-XIX a.). Egzistuoja įvairių šių lėlyčių stilių ir tipažų. Dento yra tradicinių kokeshi rūšys, skirstomos pagal regionus. Šingata (Shingata) – tai autorinės kokeši, kurioms būdinga didesnė kūrybingumo laisvė. Kokeši yra vienas populiariausių pasaulyje kolekcionavimo objektų. Jas perka tiek moterys, tiek vyrai. Jas dažnai dovanoja ir vaikams. Kiekviena lėlytė turi savo charakterį bei vardą, kiekviena jų išreiškia kokią nors gyvenimo vertybę. Tikima, kad kokeši apsigyvena dvasia, kuri saugo ir rūpinasi jos savininku. Tai ypatingas talismanas, turintys sielą ir nešantis tam tikrą žinutę. Kokeši naudojamos ir kaip savotiška komunikacijos priemonė.
Jeigu ieškote kolekcinių kokeši, jas galite įsigyti mūsų e-parduoduvėje ».

KOKOSAS. Kokosas, pagal legendą, yra arčiausias dievams vaisius. Laikomas aukščiausios sąmonės simboliumi. Jis naudojamas įvairiuose ritualuose. Dar vadinamas visų vandenynų vandeniu. Kai kuriose šalyse kokosas yra neatsiejamas vedybų atributas, susijęs su šeima. Tikima, kad jis padeda atbaidyti negerasiąs dvasias, pagausinti derlingumą.

KOPEČIOS. Kopečios simbolizuoja ryšį tarp dangaus ir žemės, sudaro galimybę bendrauti skirtingoms kosminėms zonoms, skirtingiems pasauliams, žmonėms ir dievams.

KRYŽIUS. Įvairiose kultūrose kryžius laikomas stipriu talismanu. Jis simbolizuoja aukščiausias dvasines vertybes, gyvybę, vaisingumą, pasaulio puses, pasaulio medį, dangaus ir žemės ašis, kosmines ašis, materijos ir dvasios vienybę, klestėjimą, sėkmę. Kryžius, lyg paukštis išskleidęs sparnus ar žmogus – rankas, yra dieviškumo elementas paukštyje ir žmoguje. Lygiašonis kryžius – tai ryšio tarp vyro ir moters simbolis. Jis taip pat yra glaudžiai susijęs su saulės simbolika.

KUKMEDIS. Kukmedis yra laikomas vienu seniausių Žemės augalų, kuris egzistavo dar prieš ledynmetį. Europoje pagal ilgaamžiškumą jis lenkia daugybę kitų medžių. Sakoma, jog kieme augantis kukmedis saugo. Dažnai jis sodinamas šalia šventų vietų. Pasak druidus, kukmedis turi galių trinti laiko ribas ir suteikia galimybę palaikyti ryšį su praeitimi bei perduoti išminties pamokas. Senovės keltai šį medį vadino „Pažinimo kerais“. Tikima, jog kukmedis gali nuvyti blogus sapnus ir padėti atrasti dalykus, kurie buvo laikomi prarastais ir pamirštais.

KVADRATAS. Kvadratas yra vienas iš keturių fundamentalinių simbolių. Tai žemės simbolis. Jis susijęs su skaičiumi keturi, simbolizuojančiu tiesą, išmintį, lygybę, teisingumą, nuoširdumą, tobulumą, stabilumą, tvarką. Kvadratas - tai taipogi keturios pasaulio kryptys, keturi metų laikai, keturių stichijų sąjunga. Žemę kaip kvadratą vaizduodavo senovės Persijoje, Mezopotamijoje, Kinijoje, Indijoje. Musulmonai kvadratą tapatindavo su žmogaus širdimi. Psichologijoje kvadratas - tai pusiausvyra, stabilumas, protas.



L



LAŠAS. Skaidrus arba mėlynas lašas reiškia vandenį, gyvybės ir tyrumo simbolį.

LAVA. Lava yra vadinama sustingusiu kalnų kvepavimu. Daugelyje tautų ji laikoma magišku akmeniu, kadangi yra keturių stichijų veikimo rezultatu. Ji buvo naudojama kaip amuletas.

LINAS. Linas nuo seno dėl daugybės savo teigiamų savybių buvo siejamas su dievais. Iš lino augalų buvo pagamintas seniausias pasaulyje audinys. Antikos laikais linas buvo laikomas šviesos, tyrumo ir ištikimybės simboliu.



M



MANDALA. Manadala, verčiant pažodžiui iš sanskrito, reiškia ratą. Tai universalus simbolis, kuris reiškia tobulumą, cikliškumą, harmoningą visumą. Mandala nėra vien tik paveikslas meditacijai. Tai vaizdinys, savo spalvomis, raštais bei ypatinga energetika, atskleidžiantis paslėptą Visatos tvarką ir harmonizuojantis gyvenimą. Egzistuoja daugybė rūšių mandalų. Kiekviena jų turi skirtingų savybių, unikalią paskirtį. Rinktis sau tinkančią mandalą galima įvairiais būdais: intuityviai, kai mums tiesiog patinka vaizdas (pasąmoningai jaučiame, ko mums šiuo metu reikia), arba vadovaujantis logika, kai analizuojame savybes, prasmę, poveikį ir nusprendžiame, kad būtent to norime.
Jei Jus domina gaminiai su mandalomis, juos galite užsakyti mūsų studijoje ».

MAUMEDIS. Maumedžiai yra vadinami "Pasaulio medžiais“. Sakoma, kad maumedis – tai medis kuris ramina. Manoma, jog jis gali padėti atsikratyti, nerimo, baimių ir melancholijos bei suteikti optimizmo.

MEDIENA. Mediena puikiai sugeria neigiamą energiją ir ją neutralizuoja.

MEDIS. Medis – tai universalus simbolis, kuris nuo senovės yra populiarus visame pasaulyje. Jis turi daugybę gražių reikšmių, tarp kurių svarbiausios yra gyvenimo, žmogaus, Visatos, amžinybės, gausos, išminties. Medžiai įvairiose kultūrose laikomi šventais ir magiškais, turinčiais ypatingų galių. Kai kur tikima, kad juose gyvena dvasios ir dievai.
Gyvybės medžio simbolika yra susijusi su pasaulio sukūrimo legendomis, žmogaus dvasiniu augimu, nuolatiniu atsinaujinimu, išmintimi ir amžinybe, o taip pat pasaulio ašimi, jungiančia Žemę ir Dangų bei Visatos dėsnius.

MEŠKINAS (LOKYS). Mitologijoje lokys – tai dievybė, totemas, protėvis, dovanotojas, sargas, šamano padejėjas. Neretai tapatinamas su žmogumi. Simbolizuoja drąsą, tvirtumą, stiprybę, jėgą, o taip pat naują gyvenimą, rūpestį ir šilumą. Žmonės seniai pastebėjo, kad meškinas iš anksto ruošiasi žiemai, tad visuomet laikė jį apdairumo simboliu. Šamanams lokys yra miško dvasių pasiuntinys.
Baltas lokys simbolizuoja dvasinį ir fizinį tobulumą, gebėjimą įveikti kliūtis. Ši meškino spalva taipogi reiškia sėkmę ir klestėjimą.

MĖLYNA. Mėlyna – tai pirmiausia dangaus ir dieviškumo spalva. Ji taip pat siejama su intelektu, ramybe, giluma, begalybe.

MONETOS. Monetos nuo senų laikų buvo naudojamos kaip amuletai ir talismanai. Tai ypač būdinga Rytų šalims. Magiška sauganti senų monetų galia buvo didesnė nei įprastų. Žmonės tikėjo, kad monetos atbaido tamsias dvasias, o monetos su skylutėmis neša turtus ir laimę. Tamsiomis monetomis gydydavo namų gyvūnus.
Ant monetų paprastai vaizduojami galingi simboliai ir alegorijos. Ant musulmoniškų monetų galima pamatyti įvairias arabeskas, žemės, dangaus ir žvaiždžių simboliką.



O



OBUOLYS. Obuolys, kaip simbolis, sutinkamas įvairių šalių kultūruose. Tai dieviškos dovanos, grožio ir tobulumo ženklas. Judaizme jis reiškia gerovę. Skandinaviškos legendos byloja, kad obuolys turi galių padovanoti amžiną jaunystę. Keltų kultūroje jis simbolizavo perduotas žinias. Baltų mitologijoje obuoliai tapatinami su saule. Slavams obelys buvo gerovės simbolis. Kinijoje obuolys simbolizavo taiką.

ORANŽINĖ. Oranžinė spalva, reiškianti švelnią ugnį, šildo ir džiugina. Oranžinė spalva, kaip tikima Rytuose, suteikia sveikatos, energijos, grožio, atjaunina. Oranžiniai atspalviai visuomet pakelia nuotaiką.

OVALAS. Ovalas laikomas žmogaus sielos apsaugos simboliu, Kosminio kiaušinio simboliu, gyvybės ir atgimimo simboliu. Jis reiškia amžinybę, išmintį, viltį.



P



PANDA. Panda Senovės Kinijoje buvo labai garbinama ir laikoma kilniausiu gyvūnu. Ją prilygindavo išminčiams, kurie išeidavo gyventi į miškus ir semtis dar daugiau išminties ir harmonijos iš gamtos. Kiniškus hieroglifus, reiškiančius pandą, rašydavo ant drabužių, kai norėdavo žmogui suteikti daugiau drąsos. Pandos yra drąsios ir savarankiškos, turinčios daygybę emocijų, bet tuo pačiu labai taikios ir geranoriškos.

PAUKŠTIS. Paukščiai - tai gerovės sargai, galintys sparnais paliesti dangų. Jie simbolizuoja laisvę, dieviškumą, kilimą link dangaus, magiškas žinias. Liaudies išmintis byloja, jog tiems, kas supranta paukščių kalbą, atsiveria svarbi išmintis ir žinojimas. Tikima, jog paukščiai perduoda žinias iš dievų.
Du paukščiai - juodas ir baltas - simbolizuoja dualizmą. Tai tarsi jin ir jang (in ir jan), egzistuojantys kartu ir papildantys vienas kitą. Poroje paukščiai yra labai ištikimi - kartą suradę vienas kitą, lieka kartu visam gyvenimui.
Jei mėgstate paukščius ar norite padovanoti talismaną su paukščiu, apsilankykite mūsų e-parduoduvėje ».

PELĖDA. Pelėdomis vadiname žmonės, kurie turi įproti ilgai naktinėti ir keliasi vėlai. Šio, puikiai matančio tamsoje ir ypatingai tyliai skraidančio paukščio simbolika labai įvarialypė. Šiuolaikiniame pasaulyje pelėda simbolizuoja išmintį, protą, erudiciją, švietimą, mokslą. Seniau ji buvo siejama su paslaptimi, magija, pranašystėmis, aiškiaregyste. Šiaurės Amerikoje buvo tikima, jog pelėdų plunksnos, nešiojamos ant galvos, gali apsaugoti žmogų.

PLUNKSNA. Plunksna simbolizuoja dvasines savybes, magišką ryšį su nematomu pasauliu, neapsakomą lengvumą, pakilimą, dangų, aukštį, sielą, vėją, orą, erdvę.

PILKA. Šviesiai pilka spalva veikia labai legvai, išreiškia laisvę ir pakylėtą būseną, atvirumą kontaktams, ramina.

PIRITAS. Piritas dar vadinamas Alpių deimantu, inkų akmeniu, sveikatos akmeniu, katinišku auksu. Piritas laikomas ugnies akmeniu (iš jo senovėje išgaudavo ugnį). Inkai iš pirito gamino veidrodžius magijos ritualams. Indijoje buvo tikima, kad pirito magiškos savybės padeda apsisaugoti nuo aligatorių. Graikijoje tai buvo karo dievo, Marso, simbolis, todėl talismanus iš šio akmens turėdavo kiekvienas vyras kare, nes buvo tikima, kad šis akmuo suteikia drąsos ir padeda pasiekti pergalę.
Kaip amuletas piritas tinka žmonėms su šviesia siela ir atvira širdimi. Jis padeda lyderiauti, atsikratyti baimių, suteikia pasitikėjimo savimi. Harmonizuoja nervų sistemą, pakelia nuotaiką, didina darbingumą. Naudojamas kaip šeimos talismanas, piritas puikiai apsaugo namus. Atgaivina sutuoktinių jausmus. Viduramžiais piritą naudojo alchemikai. Jį taip pat mėgsta ir praktikuojantys magai, kadangi šis ypatingai stiprus akmuo greitai atstato jėgas. Piritas tinka ir tiems, kieno veikla susijusi su rizika, pavojais, nervine įtampa; dirbantiems visu pajėgumu. Nepaisant to, kad piritas yra laikomas vyrišku akmeniu, senovėje jo pagalba naudojosi ir gimdančios moterys, kad greičiau ir lengviau pagimdytų. Tai labai stiprus akmuo, todėl rekomenduojama jį nėšioti su pertraukomis, ne ilgiau kaip po 3 dienas iš eilės.



R



RAUDONA. Raudona yra energijos, ugnies, mistikos, paslaptingumo ir anapusinių dalykų, drąsos, karališkumo ir turtų spalva.

ROMBAS. Rombas simbolizuoja moteriškumą, motinystę, o taip pat ir derlingumą. Kinijoje tai yra laimės bei nušvitusio žmogaus simbolius. Tantrizme jis reiškia vartus į dvasinį atgimimą.

ROŽINIS KVARCAS. Rožinio kvarco papuošalai buvo žinomi dar Senovės Mezopotamijoje. Antikos laikais buvo tikima, kad tai akmuo, kurį dievai padovanojo žmogui, kad jis išmoktų mylėti, atleisti ir gyventi santarvėje. Rytuose rožinis kvarcas siejamas su širdies čakra ir simbolizuoja meilę. Rožinis kvarcas gali ne tik pritraukti meilę, bet ir valo žmogaus biolauką, gydo, ramina, pakelia nuotaiką. Apie jį dažnai kalbama kaip apie išminčių, kuriam galima išsipasakoti, nebijant savo ašarų. Jis padeda pamilti save ir kitus, padeda rasti bendramičius, moko pasitikėti savo jausmais, neša gėrį ir šviesą, skatina kūrybingumą, saugo šeimyninę laimę.

RUTULYS. Rutulys yra ateities, perėjimo, nemirtingumo, valdžios simbolis. Naudojamas įvairiuose ritualuose. Rutulys taip pat reiškia saulę, mėnulį.



S



SARDONIKSAS. Sardoniksas yra laikomas meilės ir santuokos amuletu, apsaugo nuo išdavystės, suteikia drąsos. Šviesus sardoniksas rekomenduojamas moterims, svajojančioms apie motinystę.

SAULĖ. Saulė simbolizuoja Visatos centrą, aukščiausią dievybę, energiją, pažinimą, gyvybės ir šviesos šaltinį, gyvybinę energiją, amžiną išmintį. Tekančios saulės spinduliai dovanoja naują dieną, naują viltį, tūkstančius naujų galimybių.
P. Coelho rašė: „Kiekvieną dieną – drauge su saulės šviesa – mums duodama akimirka, kada galime pakeisti viską... Tokia akimirka yra akimirka, kai visa žvaigždžių galybė persmelkia mus ir tada mes galime daryti stebuklus.“
Jei norėtumėte papuošti namus unikaliu paveikslu su keltišku saulės kalendoriumi, užsukite į mūsų e-parduoduvę ».

SERPENTINAS. Senovėje buvo manoma, kad šį akmenį gali naudoti tik magai. Serpentinas – stiprus akmuo, galintis energetiškai valyti namus, atstatyti žmogaus energetiką ir emocinę būseną, gydyti. Ne veltui jis vadinamas vaistininkų ir gydytojų akmeniu. Žmogui reikia turėti tyras mintis, kad jis taptų jo pagalbininku, kitaip gali tekti susidurti su išbandymais. Serpentinas glaudžiai susijęs su išmintimi ir Visatos paslaptamis. Jis tinka ieškantiems savęs ir ieškantiems atradimų pasaulyje, tiems, kam įdomūs slapti ezoteriniai mokslai, taip pat sportininkams, teisinininkams, verslininkams. Padeda siekti tikslų. Apsaugo žmogų nuo aplinkinių poveikio.

SIDABRINĖ. Sidabrinė spalva simbolizuoja šviesą, atspindį, nešališkumą. Tai Mėnulio deivių ir vertingo metalo, sidabro, spalva. Ji stiprina intuiciją, suteikia ramybės.



T



TRIKAMPIS. Trikampiai simbolizuoja dinamiškumą, jie duoda žmogui postūmį ir harmoniją judant.

TRYS. Skaičius trys ezoterikoje pirmiausia siejamas su Dievu, Šv. Trejybe, dieviškomis triadomis (įvairiose religijose). Manoma, jog šis skaičius sustiprina maldų ir ritualų poveikį. Religijoje, mitologijoje ir folklore šis skaičius vertinamas teigiamai. Jis simbolizuoja tris Visatos sferas, žmogų (kaip kūną, sielą ir protą), praeitį-ateitį-dabartį, vaikystę-brandą-senatvę, stebuklingą-žmogišką-gamtišką, šeimą (tėvą, motiną, vaiką). Trys reiškia tikrumą ir galią.



V



VAIKAS. Vaikas simbolizuoja galimybes, paprastumą ir tyrumą. Jis taip pat reiškia trasformaciją, pasikeitimus tobulumo link. Alchemijoje karūnuotas vaikas yra filosofinio akmens simboliu.

VĖJO MUZIKA. Kinijoje tikima, jog vėjo muzika padeda harmonizuoti energiją. Paklausykite, kaip nuostabiai groja vėjas, paversdamas viską aplink nepakartojamais instrumentais: medžio lapus, vandenį, daiktus, kuriuos pakabino žmogus. Leiskite suskambėti savo sielos melodijai.

VĖŽLYS. Vėžlys nuo seniausių laikų yra ilgaamžiškumo, Visatos tvarkos, jėgos, kantrybės, ištvermės, stabilumo, išminties, saugumo, kilimo bei ėjimo link tikslo simbolis. Jis buvo laikomas amuletu įvairiose kultūrose. Vėžlio kiautas buvo naudojamas būrimams. Mitologijoje Žemė vaizduojama laikoma dramblių, stovinčių ant didelio vėžlio.
Tikima, kad šio gyvūno skulptūrėlė atneša sveikatos, išminties, padeda kilti karjeros laiptais ir praturtėti. Vėžlys reiškia atkaklias pastangas, kurios galiausiai apdovanojamos. Šis magiškas gyvūnas lėtai, bet užtikrintai juda tikslo link. Sakoma, jog tas, už kurio nugaros stovi vėžlys, yra saugus.
Jei norite įkurdinti namuose vežlio talismaną, jį galite įsigyti mūsų e-parduoduvėje ».

VIOLETINĖ. Violetinė - tai karališkoji spalva, jungianti moterišką ir vyrišką pradus. Ji siejama su energija, pasireiškiančia dvasios lygmenyje. Ši spalva padeda rasti "magiškąjį" ryšį su pačiu savimi ir supančiu pasauliu.



Z



ZEN AKMENYS. Japonijoje tikima, jog akmenys yra aukščiausio lygio gamtos kūriniu, per kurį galima gauti žinių apie pasaulį.



Ž



ŽALIA. Žalia spalva aktyvuoja žmogaus gydomąsias, atsinaujinimo bei kūrybines galias, išmintingą gebėjimą priimti kitus žmones, jiems padėti. Tai gamtos, žydėjimo, augimo, gausos spalva.

ŽUVIS. Žuvis simbolizuoja atgimimą, vaisingumą, sėkmę, sveikatą, filosofinį akmenį. Budistams tai džiaugsmo ir laisvės simbolis, o žuvų pora reiškia harmoniją. Rytuose žuvis taip pat simbolizuoja ištikimybę ir dažnai tampa vestuvių dovana. Populiari žuvies simbolika ir Japonijoje, kur ji reiškia gausą, turtus, drąsą, saugo nuo ugnies. Japonai ją siejo su vyriškomis savybėmis, tuo tarpu senovės graikams ir romėnams ji asocijavosi su moteriškumu ir grožiu. Keltai žuvies simbolikoje įžvelgė išmintį ir pranašystes, afrikiečiai – kūrybą ir naują pradžią. Skandinavijoje žuvis reiškia ryžtą ir gebėjimą prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių.
Jei ieškote žuvies talismano, kviečiame apsilankyti mūsų e-parduoduvėje ».


Dėmesio! Šiame tinklapyje publikuojami tekstai yra autorinė nuosavybė.
Kopijuoti ar kitaip juos naudoti be autoriaus sutikimo draudžiama.